Mesterpedagógus Összegző Elemzés Reflexió

• önálló alkotói, művészeti tevékenységek bemutatását, dokumentumait, • a pedagógust foglalkoztató intézmény intézményi környezetének rövid bemutatását, • a szakmai életút értékelését. A pedagógus értékelése • a pedagógus értékelésének elemei, az értékelés szempontjai a pedagóguskompetenciákhoz* kapcsolódnak, indikátorok meghatározásával. (Indikátorok: olyan viselkedésformák, cselekvések, megnyilvánulások, amelyekben felismerhető az egyes kompetenciák szintje) Pedagóguskompetenciák 1. • szakmai feladatok, szaktudományos, szaktárgyi, tantervi tudás, • pedagógiai folyamatok, tevékenységek tervezése és a megvalósításukhoz kapcsolódó önreflexiók, Pedagóguskompetenciák 2. • a tanulás támogatása, • a tanuló személyiségének fejlesztése, az egyéni bánásmód érvényesülése, a hátrányos helyzetű, sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, tanuló többi gyermekkel, tanulóval együtt történő sikeres neveléséhez, oktatásához szükséges megfelelő módszertani felkészültség, Pedagóguskompetenciák 3.

  1. Mesterpedagógus összegző elemzés reflexiones
  2. Mesterpedagógus összegző elemzés réflexions
  3. Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II. | Page 554 | CanadaHun - Kanadai Magyarok Fóruma

Mesterpedagógus összegző elemzés reflexiones

Erősíti a köznevelési gyakorlat és a tudományos kutatás közti kapcsolatot, segíti a tudományos eredmények alkalmazását a pedagógiai gyakorlatban. • a kutatópedagógusi fokozathoz kapcsolt kutatás fogalom széleskörűen értelmezi ezt a tevékenységet: beleértve a tudományos kutatás lehetőségét, utat engedve, sőt támogatva, a résztvevő kutatások, akciókutatások vagy az un. fejlesztésre épülő (designbased) kutatások végzését ( nem kutató, nem tudós tanár) Minősítési folyamat Mesterpedagógus Kutatópedagógus 2. A mesterpedagógus fokozat megszerzése Mesterpedagógusi pályázat és annak védése 3. A mesterprogram megvalósítása 1. A kutatópedagógusi fokozat megszerzése Kutatópedagógusi pályázat és annak védése 2. A kutatóprogram megvalósítása 4. A mesterpedagógusi pályázat megújítása 5. Az újabb mesterprogram megvalósítása 3. A kutatópedagógusi pályázat megújítása 4. Az újabb kutatóprogram megvalósítása Átmenet 1. Felkészülési szakasz Felkészülési szakasz Mesterpedagógus fokozat megszerzése MÚLT-JÖVŐ 1.

Mesterprogramjában ez a bevezetési időszak előkészítő tevékenységeként, jelenik meg. Kezdeményezőkészségét igazolja, hogy ebben az előkészítő szakaszban vezető szerepet vállalt. A mesterprogram saját intézményére és környezetére van nagy hatással. Egy nevelést, oktatást támogató fejlesztés befogadásának segítését, adaptálását célozza tudásmegosztó, támogató tevékenységek kiegészítésével. A jövőbeli szakmai célok megfogalmazása kevésbé konkrét. A sikerkritériumok, az ütemezés, a célok és a tervezett tevékenységek összhangja, az eredetiség szerényen mutatkoznak meg benne. A tudásmegosztás magas színvonala, a szakmai fejlődés intézményhez kapcsolása erőssége a programnak. A pedagógus folyamatosan hozzájárul munkájával a tanítás-nevelés eredményességének növeléséhez. Részletesebb kifejtést igényelne a tevékenységek hatása, a várható eredmények és disszeminációjuk módja. A kollégákkal végzett tudásmegosztásra és a mentorálásra vonatkozó tervek pontosak, logikusak, körülhatároltak. Jól láthatóak tervezésében a személyes fejlődési utak és az új tudás teremtésének lehetőségei is.

Felkészülési terv 2. Szándéknyilatkozat MESTERPEDAGÓGUSI PÁLYÁZAT: Szakmai önéletrajz Szakmai életút bemutatása és elemzése Melléklete 3-5 dokumentum, amelyek igazolják a pedagógus tevékenységeit, alátámasztják állításait. Bemutatóportfólió -(1) A felkészülési terv, és esetleges tervmódosítása, mellékelve a szándéknyilatkozatot. -(2) Önértékelések (Legalább egy a felkészülési terv mérföldköveihez kapcsolódóan. ) -(3) Maximum 6 dokumentum/produktum a mesterpedagógusi felkészülés időszakából, ami a felkészülési tervben kitűzött célok, tevékenységek megvalósulásának eredményességét mutatják be. -(4) Visszajelzések (a befogadó szakmai közösség, és más szereplőktől) a felkészülési szakasz tevékenységéről, elért eredményeiről. A befogadó szakmai közösség írásos értékelése kötelező elem. -(5) Összegző elemzés, reflexió a felkészülési terv céljainak, tevékenységeinek megvalósulásáról, a mesterprogram eredményességéről személyes szakmai és intézményi perspektívából is.

Mesterpedagógus összegző elemzés réflexions

Az előadás tartalma Mi az AHELO? Oktatáspolitikai háttér és célok Mi történt eddig Dr. Rainer Wiedemann Varga Zoltán A lakossági épületenergetikai korszerűsités ösztönzése- alternatív példák Ausztriában és Magyarországon Dr. Rainer Wiedemann Varga Zoltán Példák új alternatív ösztönzésről Ausztria Törvény az energiahatékonyságról Arcfestés versenykiírás Arcfestés versenykiírás Téma: Utazás a jövőbe 2016. 02 A verseny a VI. Balmaz Hajkarnevál keretein belül kerül megrendezésre. A versenyen részt vehetnek kozmetikusok, sminkesek, arcfestők. Kritériumok: 2015 JÚNIUSI HÍRLEVÉL BIHAR-SÁRRÉT VIDÉKFEJLESZTÉSI EGYESÜLET 4100 BERETTYÓÚJFALU, KOSSUTH UTCA 25 2015 JÚNIUSI HÍRLEVÉL Tisztelt Érdeklődők! Szeretettel köszöntjük a Bihar -Sárrét Vidékfejlesztési Bérjellegű támogatások. Ujhelyi Zita Bérjellegű támogatások Ujhelyi Zita Lehetőségek munkaadók számára, foglalkoztatáshoz kapcsolódó támogatások Szolgáltatások munkaerő-piaci információk nyújtása közvetítés Támogatások foglalkoztatás bővítését Boros Beáta projektmenedzser Boros Beáta projektmenedzser 2012. szeptember 1.
  1. Reszmunkaidos zongoratanari allas budapesten friss hírek - a Hírstart hírkeresője
  2. Ács bálint wikipédia
  3. Mesterpedagógus összegző elemzés réflexion sur les
  4. Bucsa friss hírek
  5. A mester- és kutatópedagógus fokozatok kutatás, fejlesztés, tudásmegosztás mester fokon - PDF Free Download
  6. Elektromoskisauto.hu - Elektromos kisautók legnagyobb választéka.
  7. Egészséges nemi szerv

Mi az a project? Definíció: A projekt egy ideiglenes erőfeszítés, törekvés egy egyedi termék, szolgáltatás vagy eredmény létrehozása érdekében. (PMI) Fontos tulajdonságok: Második lecke A pénzszerzés Második lecke A pénzszerzés Tanári útmutató Jövedelmünk csak olyan mértékben nő, amilyen mértékben mi magunk fejlődünk. Az első munkahely megszerzése rendkívül izgalmas élmény, és sok mindenre kell figyelni MIPIM 2011 SZOLGÁLTATÁSCSOMAGOK MIPIM 2011 SZOLGÁLTATÁSCSOMAGOK SZOLGÁLTATÁSCSOMAGOK A Fővárosi Önkormányzat megbízásából a Studio Metropolitana által leszerződött Budapest metropolisz standon, előre meg-határozott feltételek mellett A portfólióvédés folyamata A portfólióvédés folyamata Kovácsné d Elhougne Ilona óvodapedagógus, óvodavezető, tanfelügyeleti-pedagógusminősítő szakértő Az intézményi önértékelésnek a pedagógusra vonatkozó megállapításai alapján. Az AHELO a felsőoktatásban Az AHELO a felsőoktatásban Szemerszki Marianna, OFI ELISMERÉS ÉS MINŐSÉG ORSZÁGOS FELSŐOKTATÁSI FÓRUM 2014. október 16.

- 2014. február 28. Után követési időszak: 2019. Pályázó: Városi Művelődési Ház és Könyvtár (4110 Biharkeresztes, Hősök tere 12. ) Együttműködő NIIF VoIP projekt aktualitások NIIF VoIP projekt aktualitások Ilyés Gábor Mészáros Mihály Szabó Szabolcs NIIF Intézet 1 Áttekintés Az elmúlt év főbb eseményei, eredményei 2006-os fejlesztések Hívásirányító upgrade A központi IP PBX Részletesebben

Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II. | Page 554 | CanadaHun - Kanadai Magyarok Fóruma

Ez utóbbi tevékenységeit bemutatóportfóliója segítségével igazolta. A mesterprogram védése során a mesterpedagógus-jelölt kifejtette jövőre vonatkozó terveit, vállalásait. A védés során hangsúlyosan megjelent a reflektivitás, a pedagógus folyamatosan elemezte pedagógiai gyakorlatát. A szakmai fejlődés meghatározó színtereként saját intézményét és példaértékű szakmai közösségét jelölte meg. Jövőbeli szakmai céljait a tudásmegosztás és intézménye támogatása kapcsán körülhatárolta. Célként és feladatként nevezte meg tantestülete módszertani megújulását, a folyamat koordinálását és támogatását. Relevánsan válaszolt a feltett kérdésekre, prezentációja strukturált, logikusan felépített volt. A múlt szakmai folyamatának áttekintése mellett betekintést nyújt a jövőbeli terveibe, és saját magával szemben támasztott elvárásaiba is. Fejlesztendő kompetenciákat is meghatároz saját maga számára (pl. IKT kompetenciák fejlesztése), de tisztában van erősségeivel is. A széleskörű tudásmegosztás érdekében, az általa alkalmazott "Jó gyakorlatokat" online felületre tölti, így több érdeklődő szakemberhez eljuthatnak az általa alkalmazott technikák, módszerek, segédanyagok.

Mester pedagógus portfolio elemei 2018 Időpontok, amelyeket tudni kell 2. • A pedagógus-szakvizsgával és tizennégy év szakmai gyakorlattal rendelkező pedagógus 2014. április 30-áig kérelmezheti a Pedagógus II. fokozatba 2015. január 1-jével történő besorolását. Időpontok, amelyeket tudni kell 3. • A kérelem alapján a besorolás további feltétele, hogy a pedagógus 2014. április 30-áig feltöltse portfólióját a miniszter által kijelölt, az OH által kialakított és üzemeltetett informatikai támogató rendszerbe Időpontok, amelyeket tudni kell • A 2015. január 1-jén ideiglenesen Pedagógus II. fokozatba besorolt pedagógus legkésőbb 2018. december 31-éig minősítési eljárásban köteles részt venni. • Ha nem teszi, 2019. január 1-jétől visszasorolják Pedagógus I-be Mesterpedagógus pályázat • A miniszter pályázati felhívást tesz közzé a Mesterpedagógus fokozatba történő besorolás céljából. Mesterpedagógus-feltételek 1. • a) rendelkezik legalább tizenöt év szakmai gyakorlattal és pedagógus-szakvizsgával, • b) szerepel az Országos szakértői névjegyzéken, vagy az Országos érettségi vizsgaelnöki névjegyzéken vagy a szaktanácsadói névjegyzéken, Mesterpedagógus-feltételek 2.

mesterpedagogus összegző elemzés reflexió

A portfólió védése • Egy prezentáció bemutatása • (az életút összefoglalása) • Beszélgetés a bizottság tagjaival; válaszok a feltett kérdésekre A minősítő vizsga/eljárás elemei 1. • a) a portfólió előzetes vizsgálata, • b) a pedagógus által tartott foglalkozás látogatása, értékelése, megbeszélése, • c) az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés során látogatott foglalkozások tapasztalatainak megismerése, A minősítő vizsga/eljárás elemei 2. • d) az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés összegző értékelésének elemzése, • e) az intézményi önértékelés adott pedagógusra vonatkozó elemeinek megismerése, • f) az információk értékelése, felkészülés a védés lebonyolítására, valamint • g) a portfólióvédés lebonyolítása. Időpontok, amelyeket tudni kell 1. A Kormány 326/2013. (VIII. 30. ) Korm. rendelete tartalmazza. 2013. szeptember 1. – mindenki gyakornok, vagy Pedagógus I. A Pedagógus I. fokozatba besorolt, több mint nyolc év szakmai gyakorlattal rendelkező pedagógus először 2014-ben kezdeményezheti a minősítési eljárást.

  1. Szolár medencefűtés medence fűtés
  2. Dunakömlőd eladó ház
  3. Országos állat és kirakodóvásár 2021
  4. Használt homlokzati állvány eladó
  5. 2021 akció filmek magyarul videa
  6. Ingyenes tv csatornák 2020
  7. Állateledel bolt pécs nyitvatartás
  8. Időjárás gyöngyös óránként accuweather
  9. Tűz viz field levegő park
  10. Póny játék webáruház
  11. Gödöllő időjárás óránként
linz-olcsó-szállás