Fáj A Gyökérkezelés

Figyelt kérdés először a régi amalgán tömésem szedik ki azt hogy szedik, kaparják, v fúrják?, aztán meg gyökérkezelés lesz, nagyon fog fájni? :S amikor fúrták 1 éve veszettül fájt, bedig kaptam injekciót 1/5 anonim válasza: ha jó a fogorvos egyáltalánnem fáj. érzéstelenitő, amalgám ki, helyét ki kell tisztítani (fúrás) utána jöhet a gyökérkezelés. kapsz bele gyógyszert, a tetejére ideiglenes tönést, ha lelkiismeres a doki, 2-3napig vissza kell járni öblítésre. kb 1hét múlva végleges tömést kapsz 2011. júl. 27. 21:39 Hasznos számodra ez a válasz? 2/5 anonim válasza: 100% ha jó helyre adja be az injekciót akkor smemit nem fogsz érezni.. én multhéten 2 injekciótis kaptam de nem hatott fele a nyelvemre folyt hiába mondom.. öblítsem volt a válasz és végig éreztem:S végén sírva jöttem ki olyan vadállatok voltak.. viszont.. és debreceni vagyok és kasza zsuzsához mentünk ő nagyon jó fogorvos semmit nem éreztem nála, még volt benne ideg úgy tudom de semmi injekció se fájt.. neem úgy mint a körzetinél... 2011.

Mit kell tudnom a gyökérkezelésről?

kisgép kölcsönző eger

11:38 Hasznos számodra ez a válasz? 9/13 anonim válasza: 87% 8-as! Annak mindenképp, akinek nincs elegendő szürkeállománya kibírni ezt a nagyrészt fájdalommentes beavatkozást. Műtétnek egy kicsit túlzás nevezni. 11:57 Hasznos számodra ez a válasz? 10/13 anonim válasza: 52% Meghogy fajdalmas! Hahahahaha! Ne ijesztgessetek mar a kerdezot! Annyi, mintha lemennek kenyerert a boltba! Nem is fajdalmas! Ezzel osszehasonlitva a szunyodgcsipes is rosszabb! 2019. 16. 11:58 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések: Minden jog fenntartva © 2022, GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!

Fáj a gyökérkezelés? (2038164. kérdés)

Fájós foggal otthon szenvedve sajnos sokan azért nem indulnak időben fogorvoshoz, mert attól tartanak, hogy foghúzással végződik a történet. Sajnos, ez gyakran megesik, de azért sokkal gyakoribb eset, amikor a beteg és sok esetben már erősen sérült fog mégis megmenthető gyökérkezelés segítségével. Egy kis anatómia, hogy érthessük, mit is csinál ilyenkor a doktor: A fog két nagy része a korona és a foggyökér. A fogak "rétegekből" épülnek fel-valahogy úgy, mint a Föld. A koronai részen a külső "kéreg" a fogzománc, ezt követi a dentin, legbelül pedig, mint a Föld magja, a fogbél (pulpa). A gyökéri részen nem található zománc, itt azt cementréteg helyettesíti, de ettől befelé már minden olyan, mint a koronában. A legbelső réteg a fogbél, amit erek és idegek hálóznak be. Ez az a terület, ahol a fájdalom és gyulladás kialakul, és mivel ez egy alapvetően zárt rendszer, a gyulladással járó duzzanat egy nagyon szűk helyen zajlik, ami nagyon nagy fájdalmat jelent. Az erek és idegek a fogágy felől, a gyökércsúcs területén lépnek be a fogba.
A másik módszer a gépi gyökércsatorna tágítás. Ekkor a tűket nem kézben tartjuk, hanem forgóeszközként befogjuk a speciálisan gyökérkezelésre kalibrált könyökdarabokba, és a gép végzi el a tágítást. Ez általában gyorsabb, és olyan esetek is megoldhatók vele, ami szabad kézzel nem biztos, hogy megy. Az orvosok nagy része mindkét módszert használja. A " reszelgetések ", tágítgatások között a törmelékeket mindig kimossuk, ezeknek az átöblítő oldatoknak nincs túl jó íze. Több anyag is használható erre a célra: ahány ház, annyi szokás, legtöbben Neomagnol (mint a hypo) vagy Hyperol (mint a régi hajfestékek) oldatokat használunk, de létezik ezer és egy gyári készítmény is. Vagy hívjon minket most: +36-70-609-5976 Miből van a gyökértömés? A manapság általánosságban elterjedt technikák a nagyon kis mennyiségű gyökértömő paszták és guttapercha kombinációjából állnak. A guttapercha egy gumiszerű anyag, a rendelőben a pici hegyes rózsaszín pálcikák a dobozban. A rózsaszín pálcikák mellett ott vannak a fehérek is, ezek a papír point-ok, ezekkel szárítjuk ki a gyökércsatornákat, mielőtt bele kerülne a belevaló.

Az elkészült gyökértömést mindig le kell zárni egy végleges töméssel, vagy koronát kell rá készíteni. Mi történik a gyökérkezelt foggal? A gyökérkezelt fog halott, nem rendelkezik érellátással, így nem jut elegendő tápanyaghoz csak a nyálból, diffúzió útján. Nem tekinthetjük sajnos teljes értékűnek. Ez az oka, hogy idővel az ilyen fogak kiszáradnak, gyakran színük is megváltozik, törékennyé válnak. Hosszú távon mindenképp javasolni fogja a doktor, hogy koronával lássák el a fogat, ami majd megvédi a megmaradt szöveteket. Érdemes gyökérkezelni a fogat? Vannak esetek, amikor annyira sérült a fog koronai része, vagy olyan nagyfokú gyulladás van a fog körül a csontban, hogy nem biztos, hogy sikeres lesz a kezelés. Lehet, hogy nekikezdeni sem érdemes, csak a fájdalomcsillapítás miatt. Én úgy gondolom, ha funkcióképes, esztétikusan felhasználható marad a fog, érdemes megkísérelni a gyökérkezelést, még akkor is, ha nincs rá garancia, hogy nem lesznek vele további problémák. Az anatómiai variációk miatt nem garantálható soha a biztos siker.

Mire számítsak? Nagyon ?

:( hamar tul van rajta az ember? 7/13 anonim válasza: #6: Másodpercekről beszélünk. Persze csak miután kifúrta, hogy hozzáférjen. 08:57 Hasznos számodra ez a válasz? 8/13 anonim válasza: Nekem kicsit sem fájt. Magánban csinálták, nem volt olcsó. 09:01 Hasznos számodra ez a válasz? 9/13 Ypszilon1980 válasza: 100% Az, hogy hány alkalom és mennyire fáj az attól függ mennyire van begyulladva, ezt nem lehet megmondani előre. Van, amikor még a harmadik alkalommal is fáj és van amikor még az elsőnél sem. 09:15 Hasznos számodra ez a válasz? 10/13 A kérdező kommentje: Az a baj hogy most nincs pénzem magán orvosra mert ahogy neztem egy ilyen alkalom 40-50 ezer tomessel egyutt es az elso alkalomkor lehet be sem tömik.. a tb alapú biztos hogy nagyon rossz lenne? Kapcsolódó kérdések:

07:27 Hasznos számodra ez a válasz? 3/13 anonim válasza: Ha nalad az erzestelenito sokkal kesobb hat, akkor ezt meg lehet, es meg is kell beszelni a fogorvossal, hiszen erzestelenitovel nem faj, de ha az erzestelenites nem sikerul idoben, akkor persze, h nem kellemes. Ne rettegj, hanem konzultalj a dokival, ezt meg kell ertenie. Nekem is mindig kesobb zsibbadt el a szam, mint ahogyan a fogorvos elkezdte a munkajat. Sajnos mi nem jutottunk egyezsegre, ezert fogorvost valtottam. Es nagyon megerte! márc. 07:28 Hasznos számodra ez a válasz? 4/13 A kérdező kommentje: Magánba szeretnék én is menni.. egy ilyen gyökérkezelés hány alkalom? Főleg ha sürgős az eset mert nekem most iszonyat fáj:(:( 5/13 anonim válasza: #4: Amikor az ideget kiszedni, első alkalommal, utána általában már nem fáj. Az a fogtól, és a dokitól is függ, hány alkalom. Van, aki rögtön Bertoni, van, akihez kétszer-haromszor visszamész tisztítani, aztán ideiglenes tömés, majd végleges. 07:33 Hasznos számodra ez a válasz? 6/13 A kérdező kommentje: #5 kb mennyi idő ameg kiveszi az ideget?

A második fontos tényező az, hogy hány alkalmat vesz igénybe a gyökérkezelés. A gyökérkezelés egy lassú, hosszú időt igénylő beavatkozás, amely több alkalmat vesz igénybe. Pontosan ezen okok miatt tartozik a drágább fogászati kezelések közé. A gyökérkezelés ára ezenkívül még nagyban függ attól, hogy a páciens problémája akut vagy krónikus probléma-e. Végül a gyökérkezelés módszere is nagy hatással van az árra, hiszen a mikroszkópos kezelés egy sokkal kifinomultabb és nagyobb szakértelmet igénylő modern eljárás, amely Magyarországon még ritkaságnak számít. Instrumentális okokból az ára is drágább: drága a mikroszkóp, a gyökértömés technikája, valamint az ehhez használt eszközök is. Fogászati klinikánkon minden esetben egy személyes konzultáció és vizsgálat előzi meg magát a fog gyökérkezelését. Az aktuális gyökérkezelés árainkat ezen az oldalon találja meg. Foggyökérkezelés módszere Összefoglalás A gyökérkezelés általában akkor válik aktuálissá, amikor a fog gyulladása és fertőzése már előrehaladott állapotban van, de a fog még megmenthető.

Fájdalmas-e a kezelés? A gyökérkezelés nem jár nagyobb fájdalommal, mint egy fogtömés – a mai fejlett technológiának köszönhetően gyakorlatilag egyáltalán nem jár fájdalommal. Ami kellemetlen tud lenni, az a kezelés után fellépő érzékenység, ami az érzéstelenítés megszűnése után jelentkezik, és 2-3 napig tart. Ez után teljesen megszűnik mind a gyulladás és szuvasodás miatt fennálló fájdalom, mind pedig a gyökérkezelés miatt kialakult érzékenység. A gyökérkezelés sokkal jobb megoldás, mint a fogak elvesztése. A fogorvosok legfőbb elve mindig az, hogy ha lehetséges, akkor mindent meg kell tenni a saját fogak megmentéséért, és helyettesíteni csak akkor érdemes őket, amikor már nincs más lehetőség. A szaknyelvben ezt konzerváló fogászatnak nevezik – szolgáltatásaink között is ilyen névvel található meg. Hogyan történik a gyökérkezelés? Hány alkalom a gyökérkezelés? Két fajta gyökérkezelési mód létezik, a hagyományos értelemben vett, illetve a mikroszkópos gyökérkezelés. Utóbbi Magyarországon még ritkának számít, azonban fogászatunkban már ez is elérhető!

  • Mire számítsak? Nagyon fáj a gyökérkezelés?
  • A gyökérkezelés fáj? Milyen érzés?
  • Legfurcsább magyar nevek
  • Csernus kávézó noszvaj
  • Vese latinul rejtvény
  • Pancs Mancs társasjáték | Játéktenger.hu
  • Összes benti cipő - Benti cipő - Cipő típus szerint - Cipők
  • Rusztikus mennyezeti lampard
  • Dove tusfürdő 700 ml
  • SPAR - Szombathely (203) - Bolt, Szupermarket - SzombathelyPont
  • Dr. Csonka Endre ortopédia magánrendelés Szeged
  • Peppa malac polár takaró - Peppa új csizmája - Gyerekajándék
házasságkötési-szándék-bejelentése